Aktuálně pro vás nemáme žádné další novinky.

Mateřská škola je jednotřídní. Od 1. 1. 2003 je součástí ZŠ Olšany. Prostory jsou po celkové rekonstrukci a bezbariérové.

MŠ se nachází v budově obecního úřadu, ve stejné budově je umístěna také veřejná knihovna, pošta a několik nových bytovek.

Nevýhodou našeho umístění je blízkost veřejného parkoviště a silnice, která je hlavní spojkou mezi Šumperkem a Čechami - směr Hradec Králové. Proto je velký důraz kladen na dopravní výchovu a chování na komunikacích.

Školka má velmi pěknou zahradu, která je vybavena jak průlezkami, houpačkami, zahradním domkem, tak i hřištěm, po kterém mohou jezdit koloběžky a tříkolky.

Vnitřní prostory tvoří malá vstupní chodba, šatna a celkem prostorná herna, která slouží zároveň také jako ložnice. Hernu doplňuje učebna s pracovními stoly, která slouží současně jako jídelna.

Od pondělí 2. října 2017 je otevřena mateřská škola po rekonstukci. Děkujeme rodičům za jejich trpělivost při prodloužení doby rekonstrukce z důvodu dalších neplánovaných úprav. Např. bylo nutné vyměnit původní podlahu v herně, která byla prohnilá. Došlo tedy k její výměně a bude dokonce i vytápěná. Došlo k odvlhčení podlah ve všech prostorách MŠ. Musely být vybudovány nové rozvody vody a kanalizace v celém objektu i nová elektroinstalace, která nevyhovovala současnýmk normám.

Provoz ve školce je zajištěn od 6:30 do 16:00 hodin.

Na provozu se podílejí dvě učitelky, asistentka pedagoga a školnice.

KontaktMateřská škola

telefon: (+420) 583 247 110, 737 215 897