VZDĚLÁVÁNÍ V MŠ

Na základě ,, Rámcového programu pro předškolní vzdělávání“ je pro děti v MŠ sestaven vlastní vzdělávací program s názvem ,,Naši skřítci“. Třídní vzdělávací program obsahuje 5 oblastí. Dítě a jeho tělo, Dítě a jeho psychika, Dítě a ten druhý, Dítě a společnost, Dítě a svět, které vycházejí z místních podmínek, možností, věku a zájmu dětí i rodičů.

Soustřeďujeme se zde zejména na volné hry a činností dětí, cílenou práci vedenou učitelkou, spolupráci s rodinou – úspěšné je jen společné působení. Vzdělávací program vám na požádání zapůjčíme.

Doplňkové aktivity MŠ:

V celoročním plánu jsou zastoupeny kulturní akce (divadla, výstavy, hudební škola), plavecká výuka, lyžařský výcvik, účast na Vítání občánků, vystoupení na obecní akci pro seniory, prezentace na Dni regionu, besídky u příležitosti Vánoc a Dne matek, vystoupení na plese pro domov Paprsek, zapojení ke dni Země, tématické výlety (nemocnice, útulek pro psy, zubní ordinace...), tvořivé dílny pro rodiče a děti, rozloučení s předškoláky, fotografování, závěrečný výlet, spolupráce s okolními MŠ......

Pedagogičtí zaměstnanci

Ředitelka školy: Mgr. Jana Kuchtíková

ZŘ pro MŠ a předškolní vzdělávání: Michaela Bačiková Gerka

Učitelky: Kateřina Smrčková      Patricia Winklerová        Petra Macková

Provozní zaměstnanci

Vedoucí školní jídelny: Kateřina Smrčková

Kuchařka: Irena Sittová

Uklízečka: Iveta Ptáčková

INFORMACE PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

Provozní doba mateřské školy je stanovena od 6:15 – 16:15 hod.

V době 6:15 - 7:15 a 14:00 - 16:15 budou obě třídy spojené ve třídě Koťátek.

Vyzvedávání dětí:

a, před obědem    11:15 (Koťátka)                 12:00 (Sovičky)

b, po obědě           12:00-12:20 (Koťátka)     12:30-12:50 (Sovičky)

c, odpoledne         14:30-16:15

d, po předchozí domluvě kdykoliv během dne

Aktuální informace z MŠ naleznete na Facebooku, kde byly zřízeny skupinky pro jednotlivé třídy:

Třída Sovičky:  facebook Sovičky Olšany (jen pro rodiče dětí MŠ)

Třída Koťátka: facebook Koťátka Olšany (jen pro rodiče dětí MŠ)

INFORMACE ZE ŠKOLNÍ JÍDELNY

Platba v hotovosti se bude nově provádět v budově MŠ, ve třídě Koťátek.

Termín výběru stravného bude každý měsíc zveřejněn na web stránkách školy.

Ceny stravného, způsob úhrady, pokyny k přihlašování a odhlašování stravy

najdete v sekci  - JÍDELNA  - PRO STRÁVNÍKY

ÚPLATA MŠ

Základní částka úplaty školného je stanovena od 1. 9. 2024 ve výši 420,- Kč za kalendářní měsíc.

Snížená úplata činí 280,- Kč a udržovací poplatek 140,- Kč. Pravidelný měsíční poplatek je vybírán k 15. dni aktuálního měsíce. Předškolní vzdělávání v posledním ročníku mateřské školy je povinné (sleduje se docházka dětí, min. docházka dítěte je od 8:00 – 12:00 hod.) a poskytuje se dítěti bez úplaty po dobu nejvýše 12 měsíců. Upozorňujeme rodiče, že u těchto dětí musí být dodržen příchod do MŠ od 8:00 hod. V případě nedodržení docházky je toto považováno za porušení Školního řádu.

OMLOUVÁNÍ DOCHÁZKY MŠ

Omlouvání dítěte z MŠ může zákonný zástupce provádět těmito způsoby:

- na tel. č.      Koťátka – 772 729 933

Sovičky – 772 729 934

- na web stránkách školy, hlavní stránka - MŠ omlouvání dětí

PRÁZDNINY VE ŠKOLNÍM ROCE 2024/2025

podzimní prázdniny: provoz 1 třída (jeden den otevřeno, druhý den zavřeno)

vánoční prázdniny:

pololetní prázdniny: provoz 1 třída

jarní prázdniny: provoz 1 třída (3 dny otevřeno, 2 dny zavřeno)

velikonoční prázdniny: provoz 1 třída

letní prázdniny: